Dear Guests! We would like to inform you that services conducted in our church at Foksal st. are simultaneously interpreted into english.

25 – 29 marca 2018, godz. 18:00


Okres tzw. „Wielkiego postu” i świąt Wielkanocy to dla wielu ludzi w naszym kraju okres duchowych poszukiwań i zadumy. W wielu kościołach chrześcijańskich w tym czasie organizowane są spotkania rekolekcyjne, które mają pomóc w poszukiwaniu odpowiedzi na jedno z najgłębszych pytań: kim naprawdę jest Jezus Chrystus?

To pytanie nurtowało miliony ludzi na przestrzeni ostatnich 20 wieków. Stawili je sobie wielcy myśliciele, a także zwykli, prości ludzie. Gdy czytamy cztery Ewangelie dowiadujemy się, że również wtedy, gdy żył Jezus Chrystus – ludzie, którzy spotykali się z Nim twarzą w twarz, byli świadkami Jego czynów i słuchali Jego nauk – stawiali sobie pytanie: kim On naprawdę jest? Jedni twierdzili, że jest Mesjaszem – Synem Bożym, inni, że prorokiem, a jeszcze inni twierdzili, że jest zwodzicielem i oszustem, człowiekiem niespełna rozumu… On sam świadczył o Sobie, że jest Synem Bożym – Zbawicielem świata. Jedni przyjmowali Jego naukę i szli za Nim, drudzy – odwracali się od Niego plecami. Jedni z miłości całowali Go po rękach, a pewna kobieta umyła Mu stopy swoimi łzami i wytarła włosami, drudzy – pluli Mu w twarz i bili Go po głowie pałkami.

Kim naprawdę jest Jezus Chrystus? Kim On jest dla mnie jako chrześcijanina? Kim jest On dla mnie jako Adwentysty? To pytanie, na które każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć… Czy był On naprawdę tym, za kogo się podawał? Jaką wartość ma dla mnie życie człowieka, który żył tu 2000 lat temu? W dniach od 25 do 29 marca będziemy wspólnie szukali odpowiedzi na te pytania w czasie spotkań „Jezus Chrystus – prawda czy mit?”.

A oto tematy naszych spotkań:

  1. 25 marca (niedziela) – „Jezus Chrystus – mit, czy rzeczywistość?”
  2. 26 marca (poniedziałek) – „Jezus – droga, prawda i życie”
  3. 27 marca – (wtorek) – „Tajemnicza luka w życiorysie Jezusa”
  4. 28 marca – (środa) – „Dowody zmartwychwstania”

Nasze duchowe poszukiwania zakończymy uroczystością Wieczerzy Pańskiej w czwartek – 29 marca. Wszystkie nasze spotkania rozpoczną się o godzinie 18:00. Gorąco wszystkich zapraszam na te wieczory z Ewangelią.

Pastor Mariusz Maikowski

Obserwuj nas: