Dear Guests! We would like to inform you that services conducted in our church at Foksal st. are simultaneously interpreted into english.

Powoli zbliżają się wakacje. Wiele osób ma już zaplanowany czas i miejsca podróży, na które czeka z utęsknieniem. Nigdy jednak nie powinny one stanąć wyżej niż tęsknota za spotkaniem z naszym Panem. Wiedząc, „co przygotował Bóg dla tych, którzy Go miłują” (1 Kor. 2,9) nie zapominajmy o tym, co najważniejsze i ziemskimi radościami nie przesłaniajmy sobie wizji Bożej obietnicy życia wiecznego.

Czytając książkę E. G. White „Przypowieści Chrystusa”, napotkałem ciekawe i piękne porównanie. Oto fragment tej książki, którą polecam na czas letni: „Czytającym Pismo Święte nie potrzeba mętnego światła tradycji ani ludzkiego mędrkowania. Nie próbujmy łuczywem dodać blasku słońcu, ani ludzkimi tradycjami i rozumowaniem wyjaśniać Pismo Święte; nie potrzebuje ono ziemskiego światła, aby pojąć jego wspaniałość. Jest światłem samo w sobie – objawieniem Bożym, a przy nim żadne światło nie da blasku”.

No właśnie, co może przesłonić nam piękno Bożych obietnic i propozycji? Ciesząc oczy widokami gór lub morza, wybiegnijmy myślami na spotkanie z naszym Panem. Spoglądając na piękno zniszczonej ziemi, wyobraźmy sobie piękno, które Bóg przywróci po odnowieniu ziemi. Radując się spotkaniami z bliskimi, pomyślmy o spotkaniu ze wszystkimi dziećmi Bożymi Starego i Nowego Testamentu, znajdującymi się na Uczcie Weselnej Baranka. Tym sposobem będziemy mogli cieszyć się dniem dzisiejszym we właściwym powiązaniu z przyszłością.
Miłego wypoczynku życzymy wszystkim naszym współwierzącym i przyjaciołom.

Jan Pawlak

Obserwuj nas: