Dear Guests! We would like to inform you that services conducted in our church at Foksal st. are simultaneously interpreted into english.

W Podkowie Leśnej w WSTH odbyły się trzy szkolenia ANTS/MG (ANTS – mrówki, MG – Master Guide). W październiku i grudniu ubiegłego roku oraz niedawno, w dniach 27-29 marca 2015 r. To na szczęście jeszcze nie koniec. Dla MG odbędzie się jeszcze kilka zjazdów, a ANTS czeka na zjazd praktyczny.

W szkoleniach tych brały udział osoby z różnych drużyn z całej Polski, w tym członkowie Warszawskich Siekierek. Wraz z Oliwią brałyśmy udział w szkoleniu ANTS i o tym napiszemy kilka słów. Niektóre zajęcia mieliśmy również z grupą MG.

Szkolenia rozpoczynały się w piątek rejestracją uczestników i kolacją. Następnie rozpoczynaliśmy Szabat. Był to czas wyjątkowy, w którym mogliśmy wspólnie uwielbiać Boga. Szczególnie podobały nam się warsztaty z uwielbienia i kreatywności. Było tam wiele przykładów w jaki sposób można w radości oddawać chwałę naszemu Stwórcy.

Po rozpoczęciu Szabatu następowały albo zajęcia integracyjne, albo warsztat „Wizja, misja i motywacja”. Tak w skrócie wyglądały piątkowe wieczory.

Soboty rozpoczynały się pysznym śniadaniem, a później oczywiście wspólnym ze zborem podkowiańskim nabożeństwem. Popołudnia były już wypełnione zróżnicowanymi i bardzo ciekawymi warsztatami. Niedzielny program był podobny: poranne nabożeństwo, śniadanie, warsztaty, obiad i powrót do domów.

Na pierwszym zjeździe można było poznać podstawy Związku Harcerstwa Adwentystycznego Pathfinder, czyli warsztaty typu:
Historia i filozofia Pathfinder,
Jak założyć drużynę,
Plan roczny drużyny,
Uroczystości, biwaki, zimowiska,
Musztra i jej prowadzenie,
Potrzeby i pracy w zastępach,
Rozwój kreatywności.

Drugie szkolenie dało nam możliwość nabycia lub rozwinięcia wiedzy na temat dyscypliny, obrzędowości, duchowych aspektów przywództwa, psychofizycznego charakteru dojrzewania. Trzeci zjazd poszerzał naszą wiedzę za pomocą warsztatów:
Wizja, misja i motywacja,
Rozwój dziecka wczesnoszkolnego,
Rozwój dziecka,
Zarządzanie służbą wśród zuchów i harcerzy,
Musztra i jej elementy.

Na drugim i trzecim szkoleniu ANTS przeprowadzony został test sprawdzający wiedzę uczestników.

Dlaczego o tym piszemy?

Chcemy zachęcić wszystkich do udziału w tych różnorodnych szkoleniach. To świetny czas nie tylko na integracje i poznawanie innych (niewątpliwie jest to znakomity argument), ale również możliwość na poznanie bliżej siebie i dowiedzenie się, w jaki sposób budować relacje z Bogiem i innymi. To otwierające się perspektywy na rozwijanie swojej kreatywności i budowanie cech dobrego lidera.

 Alicja i Oliwia, Warszawskie Siekierki

Obserwuj nas: