Dear Guests! We would like to inform you that services conducted in our church at Foksal st. are simultaneously interpreted into english.

Drogie Siostry, Drodzy Bracia, Droga Młodzieży!

Jak wiecie, od 4 listopada w kinach całej Polski będzie emitowany film „Przełęcz ocalonych”, opowiadający prawdziwą historię amerykańskiego żołnierza z czasów Drugiej Wojny Światowej, który jako adwentysta dnia siódmego odmówił noszenia broni i zabijania. Mimo to został narodowym bohaterem odznaczonym najwyższym wojskowym odznaczeniem
w Stanach Zjednoczonych.

Nie jest naszą intencją promowanie filmu kinowego, ale pragnienie by przy tej okazji przybliżyć opinii publicznej więcej informacji o zasadach wiary Kościoła Adwentystów. Przypominamy, że w tym celu nasze Wydawnictwo przygotowało specjalny numer miesięcznika „Znaki Czasu” oraz wydało publikacje książkową o historii brata Desmonda Dossa. Powstała także specjalna strona internetowa desmonddoss.pl.

Jednak dziś chcemy szczególnie zachęcić Was do wykorzystania, w zborach lub w prywatnych kontaktach, adwentystycznego filmu dokumentalnego pt. „Szeregowiec Doss”, który dzięki staraniom Ośrodka Radiowo-Telewizyjnego „Głos Nadziei” został wyprodukowany w polskiej wersji językowej. Przekazujemy Wam dziś płytę z filmem, który ukazuje motywy religijne, jakimi kierował się Desmond Doss podczas swojej służby. Podczas oglądania widz zapoznaje się z ideą święcenia sabatu, postawą moralną bohatera – wynikającą z biblijnych przesłanek, a także z rolą modlitwy i wywyższeniem Pisma Świętego.

Zachęcamy zatem do organizowania publicznych projekcji w zborach, a także do nabywania płyt DVD w celach ewangelizacyjnych. Płyty można zamawiać bezpośrednio w „Głosie Nadziei” w ilościach hurtowych, lub poprzez sklep internetowy Wydawnictwa „Znaki Czasu”. Płyta oraz książka mogą być także znakomitymi prezentami dla naszych przyjaciół i znajomych, nie tylko w ramach powyższej akcji, ale także np. na koniec roku, kiedy będziemy dzielić się z nimi dobrym słowem i życzeniami Bożej opieki. Zachęcamy do zamawiania i dzielenia się tym misyjnym materiałem.

Z braterskimi pozdrowieniami
Marek Rakowski i Jan Kot

doss

Obserwuj nas: