Siostry i Bracia w Zborze Warszawa-Centrum

W sobotę – 26 czerwca- pragniemy obchodzić w naszym Zborze pamiątkę Wieczerzy Pańskiej. Ostatnia taka uroczystość miała miejsce ponad pół roku temu, a w związku z sytuacją pandemiczną – nie wszyscy mieli okazję w niej uczestniczyć. Pragniemy, aby jeszcze przed wakacjami dać wszystkim możliwość udziału w tym niezwykle ważnym i podniosłym chrześcijańskim obrzędzie.

Niestety, w związku z trwającym remontem łazienek, uroczystość ta będzie przebiegała nieco inaczej niż zwykle. Chciałbym Was prosić, abyście przeprowadzili w swoich domach obrzęd umywania nóg, oczywiście jeśli mieszkacie z innymi osobami wierzącymi lub macie możliwość spotkania się z nimi w tym celu. Podczas uroczystości Wieczerzy w zborze, chcemy dać możliwość umywania nóg tylko tym osobom, które nie mogę tego uczynić wcześniej w swoich domach (są samotne lub nie mają w gronie rodzinnym innych adwentystów).

Jest to wyjątkowa sytuacja, podyktowana trudnymi, aczkolwiek przejściowymi warunkami w naszym domu modlitwy. Wierze, ze już niedługo wszystko wróci do normy i kolejna Wieczerza Pańska odbędzie się już w normalnych warunkach. Liczę na Wasze zrozumienie.

pastor Mariusz Maikowski