Dear Guests! We would like to inform you that services conducted in our church at Foksal st. are simultaneously interpreted into english.

Kiedy
14 maja 2016 (sobota) g. 18:00 (do północy)

Gdzie
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, ul. Foksal 8

Bilety
wstęp wolny

godz. 18:00 – 19:00 – Koncert Żeńskiego Chóru Kameralnego Adventus
Żeński Chór Kameralny ADVENTUS działa od roku 2012 przy Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej, dając koncerty na terenie całej Polski, a także za granicą.
W jego repertuarze znajdują się pieśni religijne różnych epok – szczególnie okresu baroku, który jest pasją dyrygenta – Mariusza Gebla, absolwenta Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.
Chórowi akompaniuje Marta Gillner, która ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, zaś solowe partie wykonują: Dorothy Porawski-Orzechowska – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz Grażyna Szambelan i Walentyna Bedrij.
Pieśni przeplatane są Psalmami i wierszami ks. Jana Twardowskiego w interpretacji aktorki Anny Samusionek.

godz. 19.00-24.00 – Wystawa Pisma Świętego – Od pergaminu do e-Biblii
Wystawa Biblii – główna część programu – to niecodzienna okazja do zobaczenia licznych wydań Pisma Świętego, w tym pergaminowych zwojów, przez kilkusetletnie egzemplarze wydane drukiem, po ekspozycję najnowszych wydań cyfrowych. Wszystko to w ramach biblijnej ścieżki edukacyjnej, którą przygotowali organizatorzy wystawy. Każdy ze zwiedzających będzie mógł zapoznać się z historią tworzenia kanonu ksiąg świętych judaizmu i chrześcijaństwa, oraz odkryć niezwykłą wartość Biblii, jako dzieła literatury starożytnej.

Biblia brzeska – oryginalny przekład całości Pisma Świętego na język polski z XVI wieku

Dodatkowe atrakcje:
– unikatowy egzemplarz Biblii w 66 językach;
– jedno z najmniejszych wydań Biblii na świecie;
– tworzenie niepowtarzalnego wydania Pisma Świętego przepisanego ręcznie.

Dla wszystkich zwiedzających organizator zapewnia przewodników oraz tłumaczy języka migowego.


źródło: kulturalna.warszawa.pl

Obserwuj nas: