Dear Guests! We would like to inform you that services conducted in our church at Foksal st. are simultaneously interpreted into english.

Zwycięzca zgarnia wszystko – kazanie pastora Jarosława Trojanowskiego


Jedno z pragnień każdego człowieka, jak łatwo się domyślić, to osiągnąć sukces. Na myśl przychodzą sportowcy.
Czy ktoś pamięta takich sportowców jak Irena Szewińska, Zygmunt Smalcerz czy Waldemar Baszanowski? Z panią Ireną jest na pewno najłatwiej.
Dwaj pozostali sportowcy to sztangiści, mistrzowie olimpijscy.
Ludzie dla kariery są w stanie zrobić wszystko. Sportowcy na przykład są w stanie przyjmować niedozwolone środki a i tak ich nazwisko lakonicznie będzie odnotowane w historii ludzkości.
Zwycięzca zgarnia wszystko.
Kto jest zwycięzcą według Biblii? W Księdze Objawienia siedem razy czytamy o zwycięzcach.

OBJ 2,7 “(…) Zwycięzcy dam spożywać z drzewa żywota, które jest w raju Bożym.”
Po co w Królestwie Zbawionych drzewo żywota? Abyśmy nie tylko żyli wiecznie, ale i wiecznie się rozwijali. Tak będzie dla wszystkich zwycięzców, za to że osiągnęli największy sukces duchowy w swoim życiu.

OBJ 2.11 “(…) Zwycięzca nie dozna szkody od drugiej śmierci.”
Nie lubimy rozmawiać o śmierci. Druga śmierć nie wszystkich jednakowo traktuje. Druga śmierć nie wszystkich zabierze. Ew. Jana 6, 47-48 “Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto wierzy we mnie, ma żywot wieczny. Ja jestem chlebem żywota.”

OBJ 2,26 “Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami”
OBJ 20,4 “I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu”.
Bóg da prawo sądu zbawionym? Da władzę? W jakim celu? Dla dobra ich samych, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Wątpliwości są niebezpieczne. Mogą oddalić od Boga nawet w Królestwie Zbawionych.

OBJ 3,5 “Zwycięzca zostanie przyobleczony w szaty białe, i nie wymażę imienia jego z księgi żywota, i wyznam imię jego przed moim Ojcem i przed jego aniołami.”
Szaty białe – symbol bezgrzeszności, którą człowiek miał na samym początku. Królestwo dla wszystkich – wielkich i małych.

OBJ 3,12 “Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego”.
Apostoł Jan pisze o świątyni bez ciała. Wyobraźmy sobie – On i ja, ja i On, i tak wiecznie bez żadnej monotonii.

OBJ 3,21 “Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.”
Wszyscy zbawieni będą podniesieni do godności królewskiej – nie będzie równych i równiejszych.

A najważniejsze jest to:
“A tak, jeśliście wzbudzeni z Chrystusem, tego co w górze szukajcie, gdzie siedzi Chrystus po prawicy Bożej. O tym, co w górze, myślcie, nie o tym, co na ziemi. Umarliście bowiem, a życie wasze jest ukryte wraz z Chrystusem w Bogu.” Kolosan 3, 1-3
Umarliśmy dla starego życia. Oczywiście grzech kusi, a jakże, ale już nie rządzi! Nasze aktualne życie NA ZAWSZE jest ukryte z Jezusem w pamięci Bożej. Na zawsze!
Pamiętajcie, gdy kiedyś przyjdzie chwila, że pomyślicie o tym, że jesteście samotni w swojej duchowości, to wiedzcie, że nie ma nic bardziej mylnego, bo nie ma singli duchowych!

S.C.

fot. Błażej Owczarek

Obserwuj nas: