Drugą część nabożeństwa prowadził Janusz Pawlak. Na początku prowadzący przeczytał okólnik wystosowany z okazji dnia edukacji adwentystycznej, w którym została podkreślona doniosła rola wychowania i kształcenia dzieci i młodzieży w duchu zasad chrześcijańskich.

Następnie miała miejsce modlitwa pastora Piotra Stachurskiego o to, by Bóg oświecał swą mądrościa wszystkich uczących się, zarówno tych najmłodszych jak i starszych, a także nauczycieli i wychowawców.

Przed kazaniem wierni mogli usłyszeć utwór instrumentalny w wykonaniu Julii Stachurskiej (skrzypce) i Beaty Słociak (pianino).

Kazanie wygłosił pastor Piotr Stachurski.

Tekstem przewodnim był fragment zapisany w Mat. 9:35 – „I obchodził Jezus wszystkie miasta i wioski, nauczał w ich synagogach i zwiastował ewangelię o Królestwie, i uzdrawiał wszelką chorobę i niemoc.”
Mówca nawiązał również do Obj. 14:6 – „I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom i ludom, który mówił donośnym głosem”.
Jak wierni maja sprostać zadaniu polegającemu na zwiastowaniu ewangelii całemu światu w donośny sposób?
Po pierwsze, w życiu każdego chrześcijanina potrzebne jest doświadczenie Dawida zapisane w Ps. 5:2-4, który o poranku zwracał się do Boga, aby usłyszał jego słowa i przejął się jego westchnieniem.
Po drugie należy wyciągnąć naukę z lekcji, której udzielił Jezus swym uczniom w historii o nakarmieniu pięciotysięcznej rzeszy ludzi zapisanej w Jan 6:1-14. Można ją streścić w jednym zdaniu: Dajmy Bogu to „niewiele” jakie mamy, a On sprawi, że to „niewiele” stanie się wielkim błogosławieństwem dla innych ludzi.

Paczini