Powitanie zgromadzonych i prowadzenie pierwszej części przypadło w udziale siostrze Swietłanie Rutkowskiej. Nabożeństwo rozpoczęto pieśnią nr 103. Następnie Ania Grusza-Snigurenko zachęciła zebranych do wyjścia ewangelizacyjnego na Stare Miasto.

Apel ewangelizacyjny wygłosili Piotr i Beata z Ostródy. Usłyszeliśmy poruszającą historię o Dawidzie, obecnie naszym bracie, który na swej drodze do Boga stoczył bój z przygniatającym go nałogiem narkomanii. Dzisiaj dzięki mocy Bożej Dawid głosi prawdy biblijne w swoim otoczeniu. Siostra Beata opowiedziała historię o kobiecie chorej na raka, przepełnionej wdzięcznością za przekazanie jej pocieszających wieści o żywym Bogu.
Następnie odczytano okólnik od „Głosu Nadziei”, zachęcający do wsparcia dalszej jego działalności i rozpoczęto lekcję szkoły sobotniej. Po wznoszącym się gwarze ponad grupami studiującymi lekcje dało się wyczuć zainteresowanie tematem „Kim jest Jezus Chrystus”.
Pierwszą część nabożeństwa zakończono pieśnią nr 402.

Prowadzenie drugiej części przypadło w udziale siostrze Mirosławie Jadczak. Po zaśpiewaniu pieśni nr 431, zostały zebrane dary. Następnie brat Mariusz Wojcieski zaprosił dzieci, aby opowiedzieć im „Historię o Złotym Królu”, kończącą się morałem, że nawet gdy mamy niewiele też możemy i powinniśmy się tym szczerze dzielić z bliźnimi.

Do kazania Słowa Bożego zaproszono Władysława Poloka. Tekstem wprowadzającym był cytat z Ap. 14, 6-7. Tematem kazania była „Misja i nazwa naszego Kościoła”.
Na początku mogliśmy usłyszeć znaczenie imion postaci biblijnych. Następnie pastor analizował nazwę Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, wspomniał o wydarzeniach, jakie mają miejsce dzisiaj na świecie i zakończył optymistyczną wieścią o oczekiwaniu na drugie przyjście Jezusa.
Nabożeństwo zakończono pieśnią nr 186.

W czasie kazania w pomieszczeniach dolnych odbywało się nabożeństwo dla grupy niesłyszącej, podczas którego poruszano zagadnienia godnego reprezentowania naszego Kościoła poprzez nasze zachowanie i zewnętrzny ubiór.

Mariusz Wojcieski