[column width=”1/1″ last=”true” title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

W związku z pytaniami i wątpliwościami co do zasadności organizacji sobotnich nabożeństw w naszym zborze podczas panującej pandemii koronawirusa:

– począwszy od najbliższej soboty (14.03) prosimy o NIE PRZYCHODZENIE do budynku zborowego i pozostanie w domach.
– na miejscu obecne będą osoby realizujące transmisję sobotnią na naszym kanale: youtube.com/adwentysciwarszawa – zachęcamy do oglądania
– osoby które mimo wszystko przybędą do zboru, mogą przebywać na sali podczas realizacji transmisji, jednak są proszone o zachowanie środków ostrożności (zob. poniżej fragment Oświadczenia Zarządu Kościoła, szczególnie pkt 4-7)
– w tym czasie NIE BĘDZIE odbywała się szkółka dla dzieci ani wspólna zupa; forma szkoły sobotniej i ogólny przebieg może się różnić od tradycyjnych nabożeństw
– o przywróceniu normalnego porządku poinformujemy po ustaniu zagrożenia

******
Środku ostrożności wg Oświadczenie Zarządu Kościoła:

1. Śledzenie informacji znajdujących się na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/koronawirus, szczególnie dotyczących zachowywania zasad higieny.
2. Rezygnację z nabożeństw okręgowych i Wieczerzy Pańskiej.
3. W przypadku decyzji o przeprowadzeniu Wieczerzy Pańskiej – korzystanie z osobnych kieliszków, zdezynfekowanie rąk przez usługujących i osoby przygotowujące wino i chleb do Wieczerzy Pańskiej oraz łamanie chleba przez serwetę.
4. Zmianę zwyczajów związanych z witaniem i żegnaniem się, w tym niepodawanie rąk, zaprzestanie uścisków i pocałunków.
5. Zachowanie w miarę możliwości półtorametrowego dystansu od innych uczestników nabożeństwa.
6. Pozostanie w domach osób z objawami gorączki, kaszlu czy zakatarzenia, a także starszych, przewlekle chorych i z obniżoną
odpornością organizmu i korzystanie przez nie z nabożeństw transmitowanych w internecie.
7. Unikanie dotykania dłońmi twarzy, a zwłaszcza oczu, nosa i ust, a w przypadku potrzeby kichnięcia – zasłanianie nosa i ust łokciem zamiast dłonią.
8. Zachowanie szczególnej ostrożności podczas odwiedzin duszpasterskich i diakonackich u osób starszych oraz zaniechanie takich odwiedzin przez osoby z podejrzeniem zainfekowania oraz przybyłe niedawno z zagranicy.
9. Zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach dzieci i młodzieży z osobami starszymi, gdyż dzieci i młodzież mogą być nosicielami koronawirusa nawet bez wyraźnych objawów.
10. Wyposażenie zborów w płyny dezynfekujące do rąk, mydło i wyłącznie papierowe jednorazowe ręczniki do rąk.
11. Umieszczenie w toaletach i łazienkach instrukcji dokładnego mycia rąk.
12. Wietrzenie pomieszczeń, w których odbywają się nabożeństwa.
13. Częste dezynfekowanie powszechnie dotykanych elementów w budynkach, takich jak: klamki, poręcze, przyciski i włączniki.
14. Poddanie się co najmniej dwutygodniowej kwarantannie przez osoby, które wróciły z zagranicy, i w tym czasie zrezygnowanie przez nie z usługiwań, publicznych wystąpień i udziału w nabożeństwach.
15. Na ile to możliwe, rezygnację z wyjazdów zagranicznych i podróży po Polsce.
16. Unikanie dużych skupisk ludzi, w tym środków komunikacji publicznej.
17. Ograniczenie posiedzeń różnych rad i komitetów na rzecz komunikowania się przez telefony i internet.

całość oświadczenia: https://adwent.pl/koronawirus-apel-do-wiernych/

[/column]