[column width=”1/1″ last=”true” title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

Drogie siostry i Bracia w Chrystusie!

W najbliższą sobotę (3.10.2020 – przyp. red) – pierwszy raz w tym roku- chcemy przeprowadzić w naszym Zborze uroczystość Wieczerzy Pańskiej. Niestety, sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju komplikuje się z dnia na dzień wraz ze wzrostem liczby zakażeń. Decyzja o organizacji Wieczerzy Pańskiej została podjęta na ostatnim posiedzeniu Rady Zboru z myślą, że być może jest to ostatni termin w tym roku, w którym będzie to możliwe.
W związku z tym pragnę tą drogą przekazać Wam kilka informacji:

1. O ile to możliwe chcę Was prosić, abyście w piątek, po zachodzie słońca lub w sobotę rano, w gronie rodzinnym przeprowadzili uroczystość umywania Nóg. Oczywiście będzie to możliwe jeśli w rodzinie lub bliskim sąsiedztwie macie adwentystów. W czasie Wieczerzy Pańskiej chcemy dać taką możliwość tylko osobom, które mieszkają samotnie.

2. Chleb w czasie Wieczerzy będzie łamany przez usługujących w specjalnych jednorazowych rękawiczkach i podawany na rękę (bez kontaktu). Wino -jak zwykle- będzie podawane w indywidualnych kieliszkach. Osoby usługujące w czasie podawania chleba i wina- będą mieć złożone maseczki zakrywające usta i nos.

3. Choć jesteśmy przyzwyczajeni do składnia sobie życzeń i bliskiego kontaktu osobistego z siostrami i braćmi, w tym przypadku prosiłbym o unikanie kontaktu fizycznego.

4. Zarówno przed, jak i po nabożeństwie zachęcam do korzystania z ustawionych w holu kościoła środków dezynfekujących.
Celem powyższych działań jest zminimalizowanie ryzyka zakażenia tak, abyśmy nie musieli zamykać naszego kościoła i w kolejne sabaty prowadzić nabożeństwa w naszym kościele.

Licząc na Wasze zrozumienie powyższych zaleceń życzę Wam wielu Bożych błogosławieństw!

Mariusz Maikowski

[/column]