Pierwszą część dzisiejszego nabożeństwa poprowadził Marcin Grzesiak. W trakcie apelu mogliśmy wysłuchać relacji Natalii, Maćka, Mateusza i Mikołaja z ubiegłotygodniowego wyjścia ewangelizacyjnego. Każdy ze swojej perspektywy opisał to wydarzenie. Mikołaj, który wcześniej sceptycznie podchodził do takiej formy docierania do ludzi, zaskoczony był, jak wiele osób zainteresowało się programem i jak wielu osobom mogli opowiadać o Bogu. Uzmysławia to, iż wszędzie są szczerzy ludzie, którzy czekają na dobrą nowinę.

Drugą część nabożeństwa poprowadził Dariusz Karpiuk.  Historię dla dzieci, która stałą się już nieodłączną częścią nabożeństwa, przedstawiła Amelia Stolarska. Słowo Boże skierował do nas pastor Andrzej Siciński. W kazaniu zatytułowanym „Boży apel do Kościołów w Polsce” nawiązał do noworocznego spotkania w Pałacu Prezydenckim z udziałem przedstawicieli wielu związków wyznaniowych. Jednym z głównych punktów tego spotkania był apel wystosowany przez zwierzchników Kościoła Rzymskokatolickiego i Polskiej Rady Ekumenicznej do Prezydenta RP, wysokich rangą zwierzchników państwowych oraz przywódców wyznań i wszystkich wierzących w Polsce, o poszanowanie niedzieli jako dnia odpoczynku, a także wezwanie do działań mających na celu uczynienie tego dnia szczególnym w życiu społeczeństwa. Pastor Andrzej, nie kwestionując intencji pomysłodawców, wskazał na niebezpieczeństwa związane z tego typu próbami sankcjonowania nakazów religijnych przez ludzi. Posługując się przykładami z historii oraz Pisma Świętego wskazał na wolność sumienia i wyboru, jako nieodłącznej cechy postępowania Boga ze stworzonymi przez Niego istotami. Wykazując na podstawie Biblii brak dowodów na świętowanie niedzieli, uzmysłowił słuchaczom nieudolność ludzkich wysiłków w ulepszaniu tego, co Bóg ustanowił w swojej mądrości. Przede wszystkim zaś ukazał ważność, niezmienność i nieprzemijające piękno Bożego prawa, którego sobota – siódmy dzień tygodnia jest nieodłączną częścią. Sobota stanowi swojego rodzaju „serce” całego prawa, kierując nasz wzrok ku Bożemu dziełu stworzenia oraz sięgając do czasu, gdy po długim boju życia odpoczniemy razem z naszym Panem w Jego wiecznym Królestwie. Wskazuje na moc Bożego Słowa, które dało początek wszystkiemu, tę samą moc, która dzisiaj może dać nam nowe życie, uczynić nas nowymi braćmi i siostrami w Chrystusie: „jeśli ktoś jest w Chrystusie nowym jest stworzeniem, stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe”( 2 Kor. 5,17). Posłuszeństwo Bożemu nakazowi jest dowodem lojalności względem Boga i znakiem jego przekształcającej mocy. Dlatego jest to szczególne poselstwo, część poselstwa trzech aniołów zapisanego w 14 rozdziale księgi Objawienia, ostatniego apelu miłującego Boga do ludzkości. Jest to wezwanie, który Władca Wszechświata oraz nasz Zbawiciel kieruje do ciebie i do mnie, a przez nas pragnie skierować „do tych, którzy mieszkają na ziemi – do każdego narodu, plemienia, języka i ludu” (Obj. 14,6).

Po nabożeństwie, jak co tydzień, wszyscy chętni mogli posilić się zupą i jeszcze przez długie godziny wspólnie świętować Szabat.